Omlouváme se, ale stránka nemůže být zobrazena. Váš internetový prohlížeč je zastaralý, aktualizujte jej, prosím, nebo si vyberte jiný například z tohoto seznamu: http://ie.visecta.com/

 

Mateřská škola  byla otevřena již v roce 1996.

Do roku 2009 školka byla součástí   budovy základní školy a z důvodu nedostatečné kapacity  byla postavena samostatná budova, která byla slavnostně otevřena a uvedena do provozu v říjnu 2009.

Samostatným právním subjektem – „Mateřská škola Čtyřlístek Praha – Běchovice“ je mateřská škola Čtyřlístek

od září 2010.

Školku tvoří prostorná a prosvětlená dvoupodlažní budova, která je rozdělena do čtyř tříd (Berušky,Delfínci, Rosničky a Kuřátka) o celkové kapacitě 112 dětí. Každá třída má svou šatnu, sociální zařízení, hrací plochu a část třídy je vybavena stolky a židličkami- zde probíhá výchovně-vzdělávací činnost a stravování.

V komplexu se dále nachází velké hřiště s množstvím houpaček, klouzaček, kolotočů, pískovišť a prolézaček. Je zde také „domeček“ ve které jsou pro děti připravena kola, koloběžky, odrážedla, míče, hokejové hole apod. V rámci Výzvy 20-modernizace mateřských škol (z programu EU) připravujeme vybudování zahradní učebny, zastřešení pískovišť , mlhoviště pro děti.

Všechny naše učitelky mají odborné vzdělaní nebo si ho doplňují. Pravidelně si paní učitelky doplňují a rozšiřují kvalifikaci  účastí na  odborných seminářích a školeních. Některé učitelky mají dlouholetou praxi v oboru a  mladší paní učitelky obohacují výuku o nejnovější poznatky v oblasti vzdělávání dětí předškolního věku.

Jsme si vědomi toho, že každý z nás je jedinečný, to platí již předškolním období, proto přistupujeme ke každému dítěti s touto filosofií. Dále se snažíme přizpůsobit prostředí třídy tak, aby se děti cítily příjemně – veselé barvy, hrací koutky, dekorace prostor školky výrobky, které děti sami vyrobily.

Naším cílem je – najít pozitivní cestu jeden k druhému a připravit děti na další životní etapu – nástup do 1. třídy základní školy.

Rádi se poznáme s rodiči dětí, a to jak při každodenním kontaktu při předávání  dětí, ale formou vzájemných setkávání na společných školních akcí – třídní besídky, třídní schůzky, dílničky pro rodiče a děti a celoškolní tématické akce a projekty.

 

Kolektiv MŠ Čtyřlístek

 

Pohání nás redakční systém wordpress | © visecta.com|Red Tie'010 | Přihlásit se